Inauguracja roku szkolnego 2016/17

MediumSkończył się wakacyjny wypoczynek. Letnie wojaże i przygody zostają już w sferze wspomnień. Od teraz rozpoczynamy nowy rok szkolnych doświadczeń. Każdy z nas liczy, że nowy rok szkolny wzbogaci nas w wiedzę oraz będzie obfitował w liczne sukcesy, te duże, a także te małe – nie mniej istotne.

1 września o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na hali sportowej. Na inauguracji nowego roku szkolnego gościliśmy Wójta Gminy Siennica pana Grzegorza Zielińskiego oraz Przewodniczącą Gminnej Komisji Oświaty panią Krystynę Czmoch. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Jako pierwszy przemawiał pan Zieliński, który poinformował zebranych, iż pani Elżbieta Goździk w wyniku konkursu została dyrektorem naszej placówki na kolejne pięć lat. Wójt ofiarował także do zbiorów szkolnej biblioteki piękne wydanie stu bajek. Następnie pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych i przekazała najistotniejsze informacje traktujące o funkcjonowaniu szkoły w najbliższym roku. W naszej szkole będzie się uczyło 333 dzieci. Grono pedagogiczne będzie liczyło 29 nauczycieli, w tym dwoje nowych, ale doświadczonych pedagogów. I tak pani Małgorzata Kobylińska będzie wprowadzać naszych milusińskich w arkana matematyki, a pan Ireneusz Śledź poprowadzi lekcje plastyki oraz zajęcia komputerowe i techniczne. Kolejną zmianą jest stanowisko wicedyrektora, które zostało powierzone pani Agnieszce Michalik. Mogliśmy także powitać panią Grażynę Garwoła, która wróciła na stanowisko logopedy po urlopie wychowawczym. Pani dyrektor poinformowała również społeczność szkolną o odnowieniu kilku sal, klatki schodowej oraz nowej pracowni komputerowej. Później pani Goździk przedstawiła wszystkich wychowawców. Ponadto pani Krystyna Czmoch wyraziła ogromną nadzieję, iż wszyscy uczniowie zdobędą w tym roku potrzebną wiedzę oraz doświadczenie. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie uzyskali bardziej szczegółowe informacje dotyczące zajęć lekcyjnych.

Zaczynamy ten rok szkolny pełni wiary i optymizmu. Spodziewamy się pasma sukcesów, choć wiemy, że czeka nas ogrom pracy. Mamy nadzieję, że ten rok zapisze się pozytywnie w historii naszej szkoły.